Demir Hurda Fiyatları

Görüntülenme : 1178
Tarih : 26/02/2022
Demir Hurda Fiyatları
Demir Hurda Fiyatları

Demir Hurda Fiyatları İstanbul bölgesinde alım ve satım fiyatlarına göre değişiklik gösterirken aynı zamanda bulunduğunuz bölgelere görede değişim göstermektedir.. Hurda; işlevselliğini yitiren, kullanım ömrünü dolduran malzemelerin geneline verilen bir addır. Hurda çeşitleri oldukça fazladır. Demir, bakır, alüminyum, plastik, kâğıt gibi birçok hurda çeşidi vardır. Amaç kullanım dışında kalan, atıl durumda olan bu malzemelerin geri dönüştürülüp piyasaya sürülmesi ve ekonomiye kazandırılmasıdır. Sanayi devriminden  sonra hız kazanan üretim sektöründe her gün binlerce kilogram hurda ortaya çıkmaktadır. Bunlar hem çevreye hem ekonomiye zarar vermektedir. Bunun en güzel kazanım şekli ise hurdaların toplanıp geri kazanılmasıdır. Günümüzde insanlar elinde  olan hurdaları rahatlıkla satabilir ve karşılığında para kazanabilmektedir. Hurdacılar burada kişiler ile geri dönüşüm tesisi arasında bir köprü görevi görmektedir.

Demir Hurda Alım Satım Fiyatları 

Demir hurdalarının geri dönüşüme kazandırılmasının hem çevresel hem de ekonomik faydaları mevcuttur. Ekonomik faydalarının arasında ülke ve dünya ekonomisinin yanında bireysel ekonomi de vardır. Demir hurda fiyatı  ciddi rakamlara ulaştığından birçok aile ve işyeri için önemli bir gelir kaynağıdır. Ayrıca geri dönüşüm, hammaddeden üretilen ürünlerin imalatından daha az enerji kullanılmasını sağlamaktadır. Bu anlamda çevreye daha az zarar vermektedir. Geri dönüşüm esnasında  karbondioksit ve doğaya zarar veren gazlar daha az çıkmaktadır.

Bir başka avantaj ise hammaddeden üretilen ürünlere göre geri dönüşüm daha az enerji tüketiyor olmasıdır. Örneğin bir demir bloğun sıfırdan üretimi ile hurdadan üretimi esnasında kullanılan enerji arasında ciddi farklar vardır. Bu da hem firmalar hem de dünya için enerji tasarrufu bakımından  önemli bir etkendir.

Demir Hurda Alım Satım Fiyatları Nasıldır?

Demir hurda fiyatları toplama oranı her geçen gün artmaktadır. Bunun sebebi ise hurdacılara ve satıcılara iyi bir gelir sağlamasıdır. Demir hurda alım satım fiyatları arz talep oranına göre değişkenlik göstermektedir. Yani demir hurdaya talep ne kadar artarsa fiyatlar da o kadar yükselmektedir. Veya tam tersi talep düştüğünde fiyat da düşecektir. Ayrıca demirin kalitesi, o günkü döviz kuru, tonajı ve konumu da demir hurdasının fiyatını belirleyen diğer  faktörlerdir. Çeşitli sebeplerden değişkenlik gösteren fiyatlara  demir hurda fiyat listesi kullanarak ulaşabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken konu ise listenin güncel olmasıdır. Güncel olan liste mutlaka takip edilmelidir.

Demir Hurda Fiyat Listesi

Demir hurda fiyatları söz konusu olduğunda karışık toplama hurda kavramı gündeme gelmektedir. Bu hurda türü, tüm hurda demirlerinin bir araya gelmesi şeklidir. Bir demir  hurdasından maksimum kazanç elde etmek için demir hurdalarının kalitesi önem taşımaktadır. Örneğin paslı olan bir demir hurda geri dönüşüm fiyatları  oldukça düşük olacaktır. Bu da hem alıcıyı hem satıcıyı daha az memnun edecektir.

Demir hurda çeşitlerini sıralayalım:

 • DKP demir
 • Döküm demir
 • PİK talaşı
 • İnşaatta kullanılan demir çubuklar
 • Teneke hurdalar
 • Demir talaşı

Farklı özellik ve kalitede olan bu demir hurdaları her geçen gün daha fazla kişi tarafından toplanıp geri dönüşüme kazandırılmaktadır.

Demir Hurda Fiyatı Ne Kadar?

Geri dönüşüm her geçen gün hayatımızın her alanında kendine yer edinmektedir. Ülkeler değişen iklim koşulları, buzulların erimesi ve doğaya verilen zararlardan ders çıkararak geri dönüşümü desteklemektedir. Ve buna yönelik anlaşmalar, kanunlar imzalamaktadır. Demir hurda fiyatı araştırması yaptığınızda sizlere en iyi fiyat teklifleri ile sağlamak için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Hurdacılık sektörü de geri dönüşüme önemli derecede katkı sağlamaktadır. Farklı malzemelerin doğaya bırakılıp zarar vermesi yerine toplanıp yeniden değerlendirilmesi çevreye büyük katkılar sağlamaktadır.

 • Geri dönüştürülen her malzeme daha az doğal hammadde kullanımı sağlamaktadır.
 • Daha az enerji kullanımı sağlamaktadır.
 • Çevre kirliliği azalmaktadır.
 • İnsan ve diğer canlılara zarar veren atıklar ekonomiye kazandırılmaktadır.
 • Yeni bir sektör oluşturarak farklı gelir kapısı sağlanmaktadır.

Demir hurda alım fiyatları arttıkça bu alana yönelen insan sayısı da artmaktadır. Birçok aile geçimini buradan sağlamakla birlikte yan gelir olarak da bu işi yapan kişiler vardır. Hem para kazanıp hem de doğaya katkı sağlamaktadırlar. Aslında hurdacılık geleceğe de yapılan bir yatırım türüdür.

Demir Hurda Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Son zamanlarda ciddi anlamda gelir getiren bir sektör haline gelen demir hurdaları, demir hurda fiyatları, hurdacılar tarafından ev veya işyerlerinden alınmaktadır. Alınan hurdalar geri dönüştürülen  yerlere ya da belli firmalara kilo bazında satılmaktadır. Bu anlamda al sat olarak basit bir işlem gibi görülse de bazı konulara dikkat edilmelidir. 

Demir hurdası alırken demirin niteliğine dikkat edilmelidir. Ayrıca hangi kalitede olduğu da önemli bir noktadır. Kaliteyi belirlerken yapılacak bir hata alım ve satımda hurdacıyı zarara uğratacaktır. Demiri iyi tanıyan bir hurdacı onun kalitesini iyi bilirse aldığı fiyatın üstünde bir satış gerçekleştirebilir. Fakat kalitesiz bir demiri yüksek fiyattan alıp düşük fiyata satarsa zararı büyük olacaktır. Hurda fiyatları hurdanın ne olduğuna bağlı olarak değişim göstermektedir.

Demir Hurda Fiyatı Kaç Para?

Bugün sokağa çıkıldığında ya da evde otururken sıkça duyulan bir “Hurdacı” sesi vardır. Bazen bundan rahatsız olurken bazen de onlarla alışveriş yapan insanlar vardır. Bu sesler her geçen gün arttıkça insanın aklına “Acaba kaç para kazanıyorlar?” sorusu gelmektedir. İşini iyi yapan ve işinde iyi olan hurdacılar ciddi anlamda bu işten para kazanmaktadırlar. Bunun püf noktası ise aldığı hurdaları iyi tanıyıp değerlendirmesidir. Ayrıca bedavaya bulunan hurdalar da hurdacıya büyük gelir sağlamaktadır. Çünkü herhangi bir gideri olmadan direkt gelir elde etmektedirler. Başka bir başarılı olma konusu ise maliyetleri en aza indirgeyip iyi bir maliyet politikası izlemektir. Gelir gider arasındaki dengeyi sağlayan bir demir hurdacısı hesabını iyi bilir. Ve zarar etmesi ihtimali de daha düşüktür. Demir Hurda Fiyatı açısından müşteriler seçim yapmaktadır. bu seçim sonucunda karar verip hurdacılara adresinden almasını istemektedir.

Hurda alım satımında masrafları hesaplayıp ona göre bir gelir hedefi belirlemek de her hurdacının işine yarayacak olan bir bilgidir. Özet olarak işine özen gösterip iyi bir plan doğrultusunda alım satım yapan her hurdacı mutlaka kazanç elde edecektir.

 Demir Hurda Fiyat Hesaplamaları Nasıl Yapılır?

Hurda fiyatları genel anlamda hurdanın çalışırken maddi değeri baz alınarak hesaplanmaktadır. Örneğin beyaz eşyalar yüksek gelir getiren hurda sınıfındadır. Fiyat hesaplamaları düşünüldüğünde “demir hurdası kaç para? Sorusu akıllara gelmektedir. Demir de kullanılırken önemli bir maden olduğu için ekonomik değeri yüksek hurdalar arasındadır. Ayrıca hurdanın piyasadaki ihtiyaç oranı fiyatının artmasına sebep olmaktadır. Hurda fiyatları hemen her gün değişkenlik göstermektedir. Bunun birçok sebebi vardır. Bu nedenle belli bir fiyatı baz alarak hurda işlemini değerlendirmek doğru olmayacaktır. Örneğin bugün demir hurdasının fiyatı düşük deyip demir toplamaktan vazgeçmek doğru bir işlem olmayacaktır.

Demir Hurda Fiyatları karşılaştırılması birçok bölge ve kişiye göre devamlı değişim göstermektedir. Hurdacılık ile ilgili en çok merak edilen 2 soru vardır. Ben bir işte çalışıyorum buna rağmen hurdacılık yapabilir miyim? Hurdacılık bir kişinin ana mesleği olabiliyorken yan meslek olarak da yapılabilir. Örneğin hafta içi asıl mesleğini icra eden bir kişi hafta sonu da hurdacılık yapıp ek gelir elde etme imkânına sahiptir. Demir Hurdacılık sadece erkek ve ya kadın işidir demek çok yanlış olacaktır. Genel anlamda hurdacılar erkek olsa da bu işi yıllardır yapan ve ciddi anlamda paralar kazanan kadın hurdacılar da vardır. Bu yüzden hurdacılığın cinsiyet, yoktur! 

Demir Hurda fiyatı sizin getirdiğiniz yada bizim gelip aldığımız hurda çeşitine veya hurdanın ağırlığına göre değişiklik göstermektedir.
0 Yorum
Yorum Yaz
captchaimage İşlem Sonucunu Giriniz